Почетна / Филм / 7 декември | Романсата „Барајќи пријател за крај на светот“ на МРТ 1
21 часот, четврток на Македонската телевизија

7 декември | Романсата „Барајќи пријател за крај на светот“ на МРТ 1

Најавата дека огромен астероид ќе ја уништи Земјата за помалку од еден месец става крај на бракот на мирниот продавач на осигурување Доџ (Стив Карел), чија сопруга го остава на лице место.

Откако неговата смела млада сосетка, Пени (Кира Најтли), задоцнето ќе достави писмо од поранешната сакана на Доџ, тој одлучува дека мора да ја најде љубовта на својот живот пред да биде предоцна. Доџ и Пени тргнуваат на патување кое на крајот ќе им го разубави животот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!