Почетна / Забава / 50 Cent во борба против сексот и мастурбацијата

50 Cent во борба против сексот и мастурбацијата

 

 

Популарниот рапер 50 Cent на својот Твитер профил напиша дека е во фаза на сексуална апстиненција. „Апстиненцијата е мојот пат. Жените се збрка која моментално не ми треба“

Напиша раперот чие вистинско име е Куртис Џексон, а потоа своите следбеници ги советуваше како да се воздржат и од мастурбација. „Еве ви неколку совети – престанете да посетувате порно сајтови, не се вртете кога некоја згодна девојка поминува покрај вас, не одете во стриптиз клубови и не читајте списанија исполнети со сексуална содржина“, порача тој.

Фотографиите се направени според потребите на албумот на 50 Cent „Artwork“, а до раперот позира преубавата пејачка Кијара. Вистинско ремек дело, зар не?

 

 

 

 

 

 

Мартин Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Модниот бренд „Елена Лука” на страниците на британскиот Vogue

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, …