Почетна / Забава / Видео | Одлична балада на малата Илма од “Икс фактор”

Видео | Одлична балада на малата Илма од “Икс фактор”

Ја запознавме како малата Илма во хит шоуто “Икс фактор”, а потоа учествуваше и на уште неколку регионални натпревари. Оваа млада босанско-херцеговачка пејачка ја објави својата најнова балада со видео запис. “Ništa tvoje” е дело на Бане Опачиќ, а во спотот се појавува актерот Армин Омеровиќ.

Слушнете ја најновата песна на Илма која веднаш доби позитивни критики, а фановите ја споредија со гласот и песните на Марија Шерифовиќ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонските танчери се светски шампиони во латино шоу

Танчерите од Eat The Beat од Скопје, остварија неверојатен резултат на Светското Првенство во Латино …

error: Содржината е заштитена!