Дневни Архиви: 31/08/2019 | 14:19

Борба во име на верата и обичаите во новата турска драма

Турска драма базирана на вистинита приказна. Приказната за Елиф и нејзината борба со општеството, наскоро со албански и македонски титл. Девојка, заробена во традицијата и суровите обичаи во селото каде живее, со помош на љубениот ќе се реши да побегне од таа средина. Но, во големиот Истанбул, нејзе ја очекува …

Повеќе »

Корисни совети и искуства во семејниот магазин „Моето дете“ на ТВ 24

Забавно – едукативна емисија која е наменета за деца и родители, а во рамки на неа се опфатени повеќе сегменти од растот и развојот на најмалите. Корисни совети и информации од областа на културата, спортот и спортските активности, музиката и слично, но и приказни на познатите и нивните искуства со …

Повеќе »

ТВ 24 со реприза на серијата за италијанската лоза „Медичи“

Историската политичко семејна драма “Medici: Masters of Florenc” репризно на ТВ 24. Од понеделник до петок во 21 часот ќе ja следите репризно првата сезона од приказната за познатата италијанска династија Медичи, во екранизирана серија, чија актерска екипа е предводена од оскаровецот Дастин Хофман и Ричард Маден (Game of thrones). …

Повеќе »

На овој начин пријавете се за учество во квиз шоуто „Листа за 300“

Нова сезона од квиз шоуто „Листа за 300“. Време за високи парични награди кои ги добиваат учесниците доколку ја завршат листата со прашања. Нов лиценциран формат на ITV International, чии нови емисии следуваат наскоро. Паровите мораат да да го победат противничкиот тим во пополнувањето на одговорите што недостигаат во листата …

Повеќе »

Фото | Погледнете како убавиот Јагиз го помина летниот одмор

Модерната хит новела “Ќерките на Фазилет” е на прагот да стартува со новата сезона за гледачите на телевизија Сител, а пак во меѓувреме погледнете како еден од вашите омилени актери го поминува летниот одмор. Релаксација на медитеранските плажи и опуштање пред новите проекти. Чаглар Ертугрул, познат како Јагиз, неодмана откри …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!