Дневни Архиви: 30/08/2019 | 23:09

Нова сезона на МТВ со репризи – „Мост“ по четвртти пат

“Bron”/”Broen” – од понеделник до четврток по 21.30 часот Многумина ја нарекуваат “кралица на трилер сериите од Скандинавските земји”. “Мост” е популарна крими серија која со голем успех се емитуваше во матичната земја, а досега се емитуваше три пати и на Македонската телевизија и на 1 ТВ. Овој септември, наместо …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!