Дневни Архиви: 08/08/2019 | 17:28

Убавата селанка ќе добие „Подарено срце“ во новата серија на Сител

Нова кратка серија ќе се емитува на Сител телевизија во 21.45 часот, веднаш по “Бруско”. “Подарено срце” е летна приказна за една голема љубов, во која ги гледаме актерите кои се прославија со улогите во Убавата селанка и Имотот на дамата. Назли е млада девојка, весела и секогаш оптимист во …

Повеќе »

Луксузниот бренд ,,Елена Лука” го носи својот гламур во Њујорк!

Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода воопшто! Елена Лука припаѓа на елитната глобална модна сцена, а тоа го докажа и со нејзиниот последен и исклучително значаeн проект „World of Elena Luka“ со кој го пласира својот луксузен дизајн во ексклузивните светски …

Повеќе »

Јордан Митев со нова песна „Да се живи и здрави младоженците“

Јордан Митев  го преставува новиот музички проект, каде повторно се потпишува како комплетен автор. „Да се живи и здрави младоженците“ е насловот на новата свадбарска песна на Митев, посветена на сите идни младоженци и љубители на македонската народна песна. Инспирацијата за создавање на оваа нова песна е од свадбата на …

Повеќе »

Промовирана првата рап песна и спот на Антонио Талевски TONY

Негова прва љубов е пишувањето на текстови за хип – хоп трап и рап музика, а пораката што како млад артист сака да ја упати до сите, не само на хип-хоп и рап сцената во Македонија, е да бидат свои и креативни, користејќи ја слободата во уметноста, бидејќи, како што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!