Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / На овој начин пријавете се за учество во квиз шоуто „Листа за 300“

На овој начин пријавете се за учество во квиз шоуто „Листа за 300“

Нова сезона од квиз шоуто „Листа за 300“. Време за високи парични награди кои ги добиваат учесниците доколку ја завршат листата со прашања. Нов лиценциран формат на ITV International, чии нови емисии следуваат наскоро.

Паровите мораат да да го победат противничкиот тим во пополнувањето на одговорите што недостигаат во листата на зададена тема. Од „Реки и езера во Македонија“, до „Филмови на познати глумци“ до „Најдобри интернационални фубалски тимови“, напреварувачите ќе треба да пребаруваат низ својата меморија по одговори, а само уште еден одговор ќе може да им донесе победа.

Испратете меил на kviz@sitel.com.mk со вашите лични податоци и телефонски број и бидете подготвени да освоите големи парични награди. Тимот на ТВ Сител ќе ве контактира по одреден период откако веќе сте ги оставиле вашите податоци.

Станете дел од светски познатото шоу, овојпат во домашна верзија на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!