Дневни Архиви: 17/08/2019 | 17:54

Лупевска го одбила Боки 13 – имала понуда за работа во 1 ТВ

Снежана Лупевска имаше телефонско гостување во емисијата “Стадион” на Канал 77, во кое откри дека ѝ било понудено заедно со нејзината долгогодишна емисија “Код” да преминат во 1 ТВ, но таа го одбила Боки 13. Покрај оваа информација, уредничката на Телма открива и како изгледала нејзината прва и единствена средба …

Повеќе »

Продолжува ретро киното на Алфа, погледнете што следува

Продолжуа летното кино на Алфа со ретро југословенски филмови. Во продолжение прочитајте кои филмови ќе ги следиме во наредниот период : сабота (17 август), 21.00 часот – “Берлин Капут” По падот на Берлин, следуваат драматични времиња за партизаните Марко, Митре и Коста. Денот на победата значи и нови немири и …

Повеќе »

Фото | Ружица Фотиновска како презентер на дневните вести на ТВ 24

Новинарката Ружица Фотиновска веќе одреден период ја гледаме на екранот на ТВ 24 и како презентерка на вести. Од април 2019-та се придружува на тимот на телевизијата во презентација на актуелните настани и вести во дневните термини од 12 и 14 часот. ТВ 24 продолжува и понатаму со точни, навремени …

Повеќе »

Видео | „Патуваме сонуваме“ со Аурора секој викенд на ТВ 24

Нова сезона на “Патуваме сонуваме” со Аурора Турс на ТВ 24. Патуваме, сонуваме со Аурора НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!!!Сабота и недела на ТВ24 во 14:30, нова сезона на “Патуваме, сонуваме со Аурора“ со Тања Трајковска Gepostet von Aurora Tours am Freitag, 16. August 2019 Секоја сабота и недела во 14.30 часот, Тања …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!