Дневни Архиви: 18/08/2019 | 22:47

Видео | Слушнете ја првата песна на секси Стефан од „Ексклузив“

Водителот на естрадниот магазин „Ексклузив“ изненади со летен хит. Стефан Лазаров последниве неколку недели често споделуваше видеа на својот Инстаграм профил каде најави дека отвора ново животно поглавје со музиката. Песната која има латино призвук го носи насловот “Hola Mamacita” и е во соработка со младиот рапер Денис Куртовиќ. Како …

Повеќе »

Билети за концертите на Ерос и Адамс и во Avalon ticket shop

Билетите за концертот на Eros Ramazzotti како и за концертот на Bryan Adams ќе може да се набават во Avalon ticket shop – единственото место во ГТЦ каде што се достапни влезници за концертите на Авалон, кое се наоѓа на први кат, веднаш до Пола Југотон. На 17-ти септември ќе …

Повеќе »

Видео врмеплов | Водителите на Сител некогаш се пробаа и како пејачи

Едни од најпознатите македонски водители некогаш одеа по девизата “секој го бива за сѐ“. Па така, некои од нив се испробаа и во актерските, некои во музичките води, а денес некои се и познати инфлуенсери на социјалните мрежи. Лила Филиповска, долгогодишната ѕвезда на телевизија Сител, еден период одамна реши да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!