Дневни Архиви: 09/08/2019 | 10:08

Шармантниот „Луцифер” со нови авантури во 3. сезона на Телма

Од вечерва на Телма ќе ја следиме третата сезона на американската полициска драма за пеколните авантури на харизматичниот “Луцифер”. Во приказната за паднатиот ангел доаѓа нов искусен полициски началник Маркус Пиерс, кој е промислен, крут и резервиран. Но, она што го спојува со Луцифер е што и двајцата се шармантни …

Повеќе »

Видео | Слаткар ја сними првата грчко-македонска песна

Македонскиот артист Слаткаристика направи песна со грци и со тоа покажа и докажа дека музиката е секогаш над политиката. Ова е првата македонско-грчка музичка сорабтка. Песната “Maria” во изведба на Слаткаристика, заедно со Мосел и Слоган може да се чуе на YouTube каналот на “Facing the sun”.  Музиката е не …

Повеќе »

Поезија од Марковски објавена во списанието Harbinger Asylum

Пет песни од македонскиот поет Стефан Марковски беа објавени во летниот број на списанието Harbinger Asylum, кое излегува 4 пати годишно во Хјустон, Тексас, во издание на Transcendent Zero Press. Прилогот со застапените песни е насловен По трагата на белиот грифон и опфаќа делови од истоимената поетска збирка објавена минатата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!