Дневни Архиви: 14/08/2019 | 21:45

Нема зима за Драган Вучиќ, од есен се сели на Телма

Секоја сезона на друга телевизиска фреквенција. Без Драган Вучиќ не се може. Познатиот македонски водител од есен ќе го гледаме повторно на ТВ, и тоа за прв пат во кулинарско шоу на Телма. „Од октомври ќе се емитува најновото шоу кое ќе се вика „Гурмански муабети“ и ќе оди на …

Повеќе »

Медиумските ентертеинмент компании CBS и Viacom се спојуваат

Според новиот деловен договор гигантите на програма за забава, Си-Би-Ес (CBS) и Вајаком (Viacom) треба да станат едно, да се спојат во една компанија. Би-Би-Си јави дека со овој договор ќе треба да се прилагодат на променливите потреби на публиката. Над 28 милијарди долари приходот ќе има на располагање новата …

Повеќе »

Видео | Бендот „RGB“ со нов видео спот за „Ти не си ти“

„Ти не си ти“ е најновата песна која момците од поп-рок бендот „RGB“ ја промовираат заедно со видео спот. Продукцијата е на Милош Краљевски, додека режијата и монтажата на спотот се на Владимир Митревски –Ѓуле. Бендот е формиран во Крива Паланка во 2014 година, а го сочинуваат: Мартин Николовски (вокал, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!