Дневни Архиви: 03/08/2019 | 12:08

Летен микс од најдоброто на „Мерак меана“ за викенд на Сител

Ова лето, Сител телевизија ќе понуди микс од највеселите настапи од “Мерак меана”. Седенка ќе се збира за бескрајна рапсодија на боемите секоја сабота и недела во 16.30 часот. Седенка во која мераклиите мерак песни од срце ќе испеат, песни што душа ќе разгалат, песни што се паметат и мерак …

Повеќе »

Култниот филмски серијал „Тесна кожа“ за викенд смеа на Сител

Никогаш доста за југословенскиот хумор кој судејќи по бројките на гледаност е еден од омилените за македонските гледачи. По емитувањето на музичките комедии со Лепа Брена, од 3 август, Сител ќе ве потсети и на уште еден популарен филмски серијал од времето на бивша Југославија. Четири дела на “Тесна кожа” …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!