Дневни Архиви: 02/08/2019 | 22:56

Филмското лето на Алфа продолжува со стари ЈУ филмови

сабота (3 август), 21.00 часот – “Добри другари” И во август продолжува филмскиот маратон на стари ЈУ филмови – секој ден на Алфа. Од понеделник до недела, гледачите ќе следат можеби за прв пат некои од југословенските филмови снимени многу оддамна. Оваа сабота следува ју драмата “Добри другари”. недела (4 …

Повеќе »

„Катуранди“ повторно на МТВ 1 – петто емитување на иста серија

Италијанската крими серија “Катуранди” репризно на МТВ 1, од понеделник до четврток по 21.30 часот. Ова е петто емитување на истата серија на државниот канал. Наместо премиерни серии, МТВ емитува постојано репризи на репризите. Катуранди е елитна полициска единица од Палермо која е посветена токму на прогонување и апсење на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!