Дневни Архиви: 12/08/2019 | 19:37

Видео | По четири години, Дорис Драговиќ со нов видео спот

Сплитската дива Дорис Драговиќ со видео запис за приморската летна балада “Брод за на подобро”. Текстот и музиката се дело на Иван Хуљиќ, аранжманот на Лео Шкаро, а спотот е снимен од страна на Пилос студио. – И песната и спотот ги снимивме во еден здив. Дорис е како покојниот …

Повеќе »

Фото | Адам Лабунски гол на плажа, видете со што го покрил

Младиот пејач Адам Лабунски деновиве одмора на плажите во Црна Гора. Пејачот веќе се испроба во неколку талент шоуа во регионот, но никаде не успеа да забележи успех. Последниот скандал се случи на Гранд, каде беше дисквалификуван од натпреварот. Без разлика на неговата професија, Лабунски секојдневно објавува разголени фотографии на …

Повеќе »

По „UnReal“, следува повторна реприза на „Пад“ на МТВ 1

Македонската телевизија на местото од крими серијата “Катуранди” ќе го емитува репризно извонредниот британски трилер “The Fall”, снимен во 3 сезони од 2013 до 2016 година. Во продолжение потсетете се на сижето на серијата, која премиерно се емитуваше во 2017-та година на Прва, за тоа неколку пати да биде репризирана …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!