Дневни Архиви: 05/08/2019 | 19:45

Култната детска серија „Дајте музика“ продолжува со снимање

По скоро 30 години, повторно се снима легендарната детска серија “Дајте музика”. Емисиите со кои израснаа многу генерации оставија белег на едно време на квалитетна музика и продукција. Овојпат, актерската школа на Весна Петрушевска под стајлинг водство на Цаци Паковска, зема учество во снимањето на новиот циклус кој ќе се …

Повеќе »

Во грчка серија, можеш истовремено да си му и татко и брат?

Веќе пишувавме дека ‘шпанските серии’ изобилуваа со небулози, кои за тоа време им беа особено интересни на гледачите. Но, во поново време, една реплика од тој тип нѝ падна во очи и тоа во грчка серија. Па, така, ако во шпанските серии, таа не се сеќаваше дека родила дете, кај …

Повеќе »

Фото | Србите огласуваат на продажба гоблени со ликот на Касандра

„Поволни и без оштетувања“, рачно изработени и врамени гоблени со ликот на популарната латиноамериканска јунакиња може да се најдат на српски страни за продажба на разни ствари. Очигледно Касандра оставила голем импакт на народот во земјите од бивша Југославија, па така многу луѓе решиле да го искористат својот талент и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!