Дневни Архиви: 01/08/2019 | 22:15

Видео | Пред концертот во Охрид, Лозано го објави хитот за лето 2019

На само еден ден пред неговиот голем концерт закажан за на 2-ри август на стадионот “Билјанини извори” во Охрид, големата музичка ѕвезда Влатко Лозаноски – Лозано ја објави новата песна. “Не те вадам од памет” е насловот на летниот хит, а се разбира и овој пат како автори се потпишуваат …

Повеќе »

Авалон со известување : Кога и како да дојдете на Ohrid Calling

За да нема било какво отежнување на влезот во касарната каде ќе се одржува фестивалот OHRID CALLING, Авалон ги информира посетителите дека улицата која води до главниот влез од касарната ќе биде затворена за возила и нема да има паркинг. Во продолжение прочитајте го известувањето : За да избегнете било …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!