Дневни Архиви: 25/08/2019 | 22:18

Македонскиот бенд „Визија” со два концерти во Патра, Грција

Македонскиот бенд Визија продолжува со своите интернационални настапи. Откако во мај годинава настапија пред француската публика во градот Дижон, сега во рамките на „Europe Convergence” ќе одржат и два концерти во градот Патра, кој се наоѓа во јужниот дел на Грција.’ Концертите се закажани за 28. и 31. август, а …

Повеќе »

Доналд Сатерленд во репризата на „Без граници“ на Телма

Секој работен ден по полноќ, Телма телевизија ќе ја репризира крими серијата “Без граници”, снимена од продуцентски куќи од САД, Германија, Италија и Франција. Светската премиера, серијата ја имаше на Телевизискиот фестивал во Монте-Карло на 14 јуни 2013. Во продолжение, ве потсетуваме на содржината : Поради тоа што Европа станала …

Повеќе »

Италијанската фудбалска лига на МТВ, прв дуел е Интер-Лече

Италијанската Серија А по долга пауза се враќа на вашите мали екрани преку националната Македонска телевизија. Oваа лига беше препознатлива за Телма, но сега ќе се емитува на МТВ 1 и МТВ 2. Горан Пандев во дресот на Џенова, Елиф Елмас во дресот на Наполи и Илија Несторовски во дресот …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Робокап“, емитувана на А1?

Канадска телевизиска серија која заедно со филмовите за овој познат робот, се емитуваше на А1 телевизија. Како и во филмовите, така и тука го следевме Алекс Марфи, сакан сопруг, татко и добар полицаец, кој е критично повреден за време на полициска задача. Мултинационалниот конгломерат OmniCorp веднаш ја искористува шансата да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!