Почетна / Филм / Саботно на ТВ 24 – адвокатската драма „The trials of Cate McCall“

Саботно на ТВ 24 – адвокатската драма „The trials of Cate McCall“

Кејт Меклин е врвен адвокат, но поради алкохолизам и караница со судијата, мора да оди на рехабилитација и да работи во непозната адвокатска канцеларија. Покрај тоа, таа се бори и за старателство на нејзината ќерка која живее со нејзиниот татко во Сиетл.

Го добива случајот на Лејси Стабс, жена погрешно обвинета за убиство и жртва на силување од затворски чувар. Кејт, која никогаш не изгубила случај, со нејзиниот пријател Бриџис, истражува и се чини дека наоѓа докази со кои се потврдува дека Лејси е невина. Или доказите се подметнати?

За оние кои обожуваат филмови со адвокатски замки и судски процеси, тогаш следете ја “Аферата Кејт Мекол” на 15 јуни во 20.45 часот на телевизија 24.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Среда на ТВ 24 – уругвајската необична драма „Свет без бои“

среда (22 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Девојчето Ана има способност да гледа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!