Почетна / Телевизија / Гледајте вести на Алфа во овие термини – на страна на вистината

Гледајте вести на Алфа во овие термини – на страна на вистината

Бидете во тек со најновите информации од Македонија и светот. Вести во кои критиката е поразлична од другите, а како што посочуваат од уредничкиот тим, вистината е секогаш наспроти лагата.

Утринската програма на Алфа започнува со кратките вести во 6.30 часот, а завршува со вести во 9.30 часот.

Пладневните вести се триесет минути по пладне …

а пак по контактната емисија во која одзвонува гласот на народот, следуваат вести и во 14.30 часот.

Централните вести на телевизијата се во добропознатиот термин – 17.30 часот.

Во текот на вечерта за време на ударните серии и емисии, кратко се информираме со новите вести во 20.15 часот…,

… а дневната политика и настани се заокружуваат со последните вести во 23.30 часот.

Низ вестите не водат Костадин Делимитов, Елена Марковска – Цветановска, Бојана Димитријевска – Mарковска, Коле Чашуле, Искра Коровешовска и Лазар Темелков под уредничката палка на Никола Крстиќ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

error: Содржината е заштитена!