Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова сезона на Алфа со нови сезони од политичките дебати

Нова сезона на Алфа со нови сезони од политичките дебати

Новата телевизиска сезона на Алфа ги вклучува и добро познатите политичко дебатни емисии.

Па така, секој работен ден по централните вести, Љупчо Цветановски, Бојана Димитријевска Марковска, Искра Корвешовска, Анастасија Илиевска, Елена Марковска Цветановска се домаќини на интересни и возбудливи дебати за актуелните случувања на политичката општествена сцена во Македонија.

“За или против” со гостите и гледачите во 18.15 часот на Алфа.

А ноќниот термин, 22.30 часот е резервиран за “Заспиј ако можеш” со познатото дуо Горан Момироски и Драган Милосавлевиќ. Анализи, критики и разговори во живо следиме од понеделник до петок на телевизија Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!