Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Да отпатуваме до најубавите места „Околу светот“ со МРТ 1

Да отпатуваме до најубавите места „Околу светот“ со МРТ 1

Дали сте подготвени за миг да го напуштите секојдневието и да отпатувате до најубавите дестинации „Околу Светот“?

Секоја епизода од серијата не носи на различен дел од планетата. Прекрасни земји, фасцинантни метрополи, сокриени древни градови, магични острови и божествена природа.

Додека се воодушевуваме и релаксираме во живописните глетки, за секоја дестинација ќе научиме интересни факти, ќе запознаеме нови култури и атракции.

Да патуваме и да се образуваме со серијата „Околу светот“. Од понеделник до петок во 16.50 часот и 19.15 часот на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!