Почетна / МК Сцена / Видео | Новогодишна преработка на „Во коси да ти спијам“ од Тоше

Видео | Новогодишна преработка на „Во коси да ти спијам“ од Тоше

Новогодишна преработка на легендарниот хит на Тоше Проески – “Во коси да ти спијам”. Во новогодишното издание на МТВ 1 и “Преспав” беше промовирана оваа изведба и навистина звучи интересно и топло, вклопено во празничниот амбиент.

Каролина Гочева, Јелена Јованова, Верче од “Љубојна”, Васил Зафирчев и Тијана Дапчевиќ сосема синхронизирани во прекрасната интерпретација на “Во коси да ти спијам” :

Во коси да ти спијам- "Преспав"

Во коси да ти спијам – ја снимивме специјално за новогодишната епизода на "Преспав" заедно со Верче-Љубојна, Тијана, Јелена и Васко <3

Gepostet von Karolina Goceva am Mittwoch, 2. Januar 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе ве наежи колку е добро: Балкан бенд растураат со „А бре, Македонче“

Во средата во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се одржа спектакуларна промоција на уште една …

error: Содржината е заштитена!