Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Вечерва на Канал 5 нема да се емитува „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва на Канал 5 нема да се емитува „Ѕвездите на Гранд“

Иако беше најавувана и најавата сè уште стои на официјалниот ФБ профил на телевизијата, сепак популарното музичко натпреварување нема да се емитува вечерва на фреквенцијата на Канал 5.

Наместо премиерната нова емисија од Гранд, во прајмтајм се емитуваат репризи од турската серија “Забрането јаболко”. Дали воопшто ќе продолжат емисиите на United Media на оваа телевизија, останува да видиме наредниот период.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!