Почетна / Филм / Француско белгиската романса „The promise“ на 12 ноември на Телма

Француско белгиската романса „The promise“ на 12 ноември на Телма

📅 сабота, 12 ноември
⏰ 19:15 – Ветување

Германија, 1912. Лудвиг – штотуку дипломиран млад човек со скромно потекло започнува да работи во фабрика за челик. Неговите вештини ја освојуваат довербата на постариот и болен сопственик, кој го прави негов личен секретар. Додека работи во домот на својот шеф, Лудвиг се зближува со својата млада сопруга Шарлот – убава и скромна жена.

Наскоро тие се разбираат само со погледи и гестови, но кога Лудвиг е принуден да замине во Мексико на дело, Шарлот ја открива својата љубов и ветува дека ќе биде негова при неговото враќање. Двајцата љубовници разменуваат страсни писма.

Но, избива Првата светска војна и писмата меѓу Европа и Америка се губат. Поминуваат 8 години, Лудвиг се враќа. Дали нивната љубов преживеа сето ова време?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деми Мур и Мајкл Кејн во британскиот „Совршен план“ на Телма

Лондон, 1960 година. Лора Квин е осамена жена извршен директор во Лондонската корпорација која се …

error: Содржината е заштитена!