Почетна / Сапуници / Ќе се најде ли „Украденото дете“ во последните епизоди на Канал 5?

Ќе се најде ли „Украденото дете“ во последните епизоди на Канал 5?

Оваа седмица на Канал 5 телевизија ќе се емитуваат последните епизоди од турската серија “Украдено дете”.

Доаѓа расплетот на приказната која ги потресе гледачите кои се во исчекување дали ќе се дознае вистината до самиот крај. Вистината за украденото дете.

Крај во кој Дефне ќе треба да ја дознае и прифати вистината за тоа што навистина се случи со нејзиното бебе, но дали бебето повторно ќе заплаче во прегратките на вистинската мајка, дознаваме оваа недела во финалните епизоди од серијата на Канал 5.

“Украдено дете” во 19.40 часот, последни епизоди.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина …

error: Содржината е заштитена!