Почетна / Сапуници / Љубовна приказна за едно „Заробено срце“ следува на Сител
Н А С К О Р О

Љубовна приказна за едно „Заробено срце“ следува на Сител

Овој град, во ноќите, плаче по мене
Каде ли си ти? Со кого си?
О, дали знаеш, колку љубов носам јас
Во ова срце како сонце

Ние двајца многу можевме
А среќа немавме да се земеме
Сега е друго време, тажно е сѐ без тебе
Што ти згрешив животе?
Дојди барем да се видиме
А болат песните што ги пеевме
За мене ти си цвеќе, не можам душо веќе сам.

Oд редот на најдобрите, од редот на потресните, од редот на омилените. Нова серија на Сител телевизија.

Приказна за Фирузе и Ајаз. Двајца млади кои веруваа во нивната љубов и се бореа за нејзината сила. Двајца млади разделени поради една несреќа, а време потоа, зближени повторно поради една нова несреќа.

Сиромаштија и раскош. Љубов и предавство. Среќа и тага. Ќе може ли таа да прости затоа што тој ја остави? Ќе може ли да се заборави горчината во срцето или одмаздата кон саканиот ќе значи да ја жртвува својата среќа?

“Заробено срце”, нова играна серија на телевизија Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!