Почетна / Филм / Палестинската драма „Покана за свадба“ сабота навечер на Телма

Палестинската драма „Покана за свадба“ сабота навечер на Телма

Таткото и неговиот отуѓен син мора да се здружат за да ги предадат поканите за свадбата на неговата ќерка и тоа личнона на секој гостин, според локалниот палестински обичај.

Возбудлива семејна драма која на моменти е и комична. Сабота, 5 ноември во 19.15 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!