Почетна / 2021 / October (страна 2)

Месечни Архиви: October 2021

„Медитеранска кујна“ со доктор Митов на Канал 5, Алсат и ТВ 21

Сите би сакале да имаме долг и здрав живот, но како да го постигнеме тоа? Comodita Home заедно со д-р Митов го имаат одговорот на тоа прашање. “Медитеранска кујна за долг живот” за да научиме како да живееме здраво и долго. Секој понеделник од 12:00 часот на Канал 5 телевизија, …

Повеќе »

„Првите“ астронаути на Марс секоја недела на МТМ и регионалните ТВ

Прва скопска МТМ и останатите регионални телевизии ќе ја емитуваат мини серијата “Првите” во американско-британска продукција со Шон Пен во главната улога. Oва е серија за неколкумина астронаути и нивните фамилии. Тие се наоѓаат пред голем предизвик – да се стапне на Марс. Подготовките за стапнувањето на оваа планета, за …

Повеќе »

Карате акцијата „Best of the best“ со Ерик Робертс на МТМ и регионалните тв

Од следниот викенд, љубителите на боречките вештини, ќе уживаат во американскиот акцион телевизиски филмски серијал „Најдобар од најдобрите“ со Ерик Робертс во главната улога. Тим од САД ќе се натпреварува во Теквондо против тим на Кореа на меѓународен натпревар. Составен од борци од целата држава , тимот ќе се соочи …

Повеќе »

Драги дечиња, Канал 5 ви ја носи новата сезона од „Тинтири минтири шоу“

„Тинтири Минтири шоу” – детско забавно, едукативно шоу во коешто на инвентивен начин низ игри и глума, откриваме креативни начини за будење на детската фантазија и збогатување на детското знаење. Секоја недела во 10.30 часот, нови авантури, глума, песна и игра во познатото детско забавно шоу. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Оваа есен на Телма ја следиме крими серијата за мексиканските „Наркоси“

Пo Колумбија, продуцентите на “Наркос” се преселија во Мексико. Како започна и како се развиваше илегалната трговија со дрога, oвојпат во Мексико? Дали е истиот почеток како во Колумбија,ж или овојпат војната на картелите се одвиваше по сосема поинакви правила? Од понеделник, 25.октомври 2021 година, телевизија Телма  ќе ве потсети …

Повеќе »

Шампионите ќе ве забавуваат за викенд на Сител во „Britain’s got Talent“

Популарното британско шоу “Британија има талент” се враќа на телевизија Сител со сезоната за шампионите на Британија. Секоја сабота и недела во 14 часот, оваа есен ги следиме најневеројатните таленти кои ќе ве остават и вас подзинети. Водителскиот пар Ент и Дек овој пат имаат задача да ни презентираат веќе …

Повеќе »

„Живот со стил“ нè носи повторно во светот на модата и убавината

Секоја недела во 15.20 часот на Канал 5 телевизија се емитува новата сезона од познатата забавна емисија. Со „Живот со стил” се селиме во светот на модата и убавината. Стилски битки, шопинг на наша сметка, многу забава и корисни совети за градење сопствен имиџ и стил. Во овој свет секое …

Повеќе »

Готвиме, навиваме и уживаме во највкусната „Манџа“ на Канал 5

27 семејства од цела Македонија избираат по двајца свои претставници преку кои ќе ја бранат семејната гордост. Вредни, харизматични, борбени, натпреварувачите во кујната на “Манџа”, на лице место ги презентираат домашните специјалитети кои со тек на време примиле фамилијарен белег и станале дел од семејната традиција. Своето претставување го разубавуваат …

Повеќе »

Мексиканската биографска драма за „Рубироса“ саботно на Телма

Секоја сабота во 20 часот на Телма телевизија се емитува мексиканската биографска серија “Рубироса”, снимена во 12 продолженија во Доминиканската република. Порфирио Рубироса бил заводник, џет-сетер, возач на спортски автомобили и личност која најмалку од сè сакала да се занимава со политиката и уште помалку да учествува во јавните работи. …

Повеќе »

Октомвриска филмска треска

Се прашувате за кои филмови да издвоите време овој месец? Еве три предлози. Почнете со „Космички грев“ Американски научно -фантастичен акционен филм во режија на Едвард Дрејк, во кој глумат незаменливата ѕвезда Брус Вилис како Џејмс Форд и Френк Грило во улога на Генералот Рајл. Во 2524 година, четири века …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!