Дневни Архиви: 10/10/2021 | 19:40

Фото | Мави од „Одмазда“ е избрана за актерка со најдобар стил

Бурџу Киратли е 32 годишна турска актерка, која премиерно македонската публика ја запознава со улогата на убавата Мави во турската теленовела на Канал 5 – “Одмазда”. И додека во серијата, Бурџу носи долги фустани и закопчани кошули до гуша како што налага и средината во која се одвива дејството, приватно, …

Повеќе »

Фото | Али од серијата „Одмазда“ на Канал 5 е познат турски пејач

Од понеделник до петок на Канал 5 се емитува серија која доаѓа од срцето на Анадолија и во чија срж се семејните односи и традиционални вредности во една прилично конзервативна средина. Во улогата на агата Али, главниот јунак на новелата, го гледаме познатиот турски актер и пејач Емрах, кој на …

Повеќе »

Експерти од Алибаба, Спотифај и Вибер доаѓаат во Скопје

Подготовките за најголемата конференција за е-трговија во Македонија, која оваа година по четврти пат ќе се одржи на 12 ноември под мотото „Ready, set, grow!”, се во полн ек. И годинава, конференцијата за е-трговија ќе биде место каде што сите присутни ќе можат да ги прошират своите знаења во областа …

Повеќе »

Настан на специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина

“Не сме сите створени да правиме големи работи. Но, затоа можеме да правиме мали работи со многу љубов” – Мајка Тереза Вчера во ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ беа одбележани: – 1-ви Октомври Денот на старите лица – дигитална вклученост на сите, со мотото “SEY …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!