Почетна / Серии / „Првите“ астронаути на Марс секоја недела на МТМ и регионалните ТВ

„Првите“ астронаути на Марс секоја недела на МТМ и регионалните ТВ

Прва скопска МТМ и останатите регионални телевизии ќе ја емитуваат мини серијата “Првите” во американско-британска продукција со Шон Пен во главната улога.

Oва е серија за неколкумина астронаути и нивните фамилии. Тие се наоѓаат пред голем предизвик – да се стапне на Марс. Подготовките за стапнувањето на оваа планета, за оваа екипа ќе претставува и превземање на први чекори кон меѓупланетарна колонизација во иднина.

Како ќе се одвива планираната акција на астронаутите, гледаме секоја недела на МТМ и регионалните телевизии во 22 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата …

error: Содржината е заштитена!