Почетна / Филм / Карате акцијата „Best of the best“ со Ерик Робертс на МТМ и регионалните тв

Карате акцијата „Best of the best“ со Ерик Робертс на МТМ и регионалните тв

Од следниот викенд, љубителите на боречките вештини, ќе уживаат во американскиот акцион телевизиски филмски серијал „Најдобар од најдобрите“ со Ерик Робертс во главната улога.

Тим од САД ќе се натпреварува во Теквондо против тим на Кореа на меѓународен натпревар. Составен од борци од целата држава , тимот ќе се соочи со предизвици, како меѓусебниот ривалитет и желбата за целосна доминација на турнирот.

Сабота и недела премиерно во 22:00 на програмата на МТМ и останатите локални телевизии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!