Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Драги дечиња, Канал 5 ви ја носи новата сезона од „Тинтири минтири шоу“

Драги дечиња, Канал 5 ви ја носи новата сезона од „Тинтири минтири шоу“

„Тинтири Минтири шоу” – детско забавно, едукативно шоу во коешто на инвентивен начин низ игри и глума, откриваме креативни начини за будење на детската фантазија и збогатување на детското знаење.

Секоја недела во 10.30 часот, нови авантури, глума, песна и игра во познатото детско забавно шоу.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Секој петок на NG – докментарец за големиот аеродром во Њујорк

Во петок, 12 ноември, во 22:00 часот, ќе ја гледаме премиерната епизода од триделната документарна …

error: Содржината е заштитена!