Почетна / Серии / Мексиканската биографска драма за „Рубироса“ саботно на Телма

Мексиканската биографска драма за „Рубироса“ саботно на Телма

Секоја сабота во 20 часот на Телма телевизија се емитува мексиканската биографска серија “Рубироса”, снимена во 12 продолженија во Доминиканската република.

Порфирио Рубироса бил заводник, џет-сетер, возач на спортски автомобили и личност која најмалку од сè сакала да се занимава со политиката и уште помалку да учествува во јавните работи. Тој претпочитал да гради топли односи со жените, заведувајќи ги и добивајќи го тоа што го сака. Се разбира, не сите обиди биле успешни, но со текот на годините Порфирио разработил успешна тактика.

Судбината, сепак, го одведе таму каде што најмалку сакал – во политичка борба против режимот воспоставен од диктаторски владетел. Откако ќе се најде помеѓу претставниците на опозицијата, тој ќе се соочи со многу жени заплашени од ситуацијата. Во оваа позиција, Рубироса може успешно да ги користи своите вештини.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од …

error: Содржината е заштитена!