Дневни Архиви: 06/10/2021 | 20:41

Кого љуби актерката од турските серии „Сила“ и „Езел“?

Убавата турска актерка, Џансу Дере, која македонската публика ја сакаше и мразеше во улогата на Ејшан од неверојатната серија “Езел”, во приватниот живот е далеку од фаталната љубов што ја доживува во серијата со Езел (Кенан Имирзалиоглу). Всушност таа помина години во навидум стабилна врска, сè додека не претрпе страшно …

Повеќе »

Фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling сепак ќе се одржат

– Нашиот став е дека никогаш не треба да се предадеме и дека ако престане да се свири и пее, престанува и животот. Поради тоа, заедно со нашите спонзори- стратешки партнери, одлучивме двата фестивала SKOPJE SOUNDS GOOD и SKOPJE CALLING коишто беа откажани поради деновите на жалост и поради катастрофата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!