Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пријавете се за втората сезона од талент фолк шоуто „Нови и млади“

Пријавете се за втората сезона од талент фолк шоуто „Нови и млади“

Од септември на сателитската ИН ТВ и регионалните тв станици низ земјава ќе се емитува втората сезона од македонското талент шоу “Нови и млади” кое во фокусот ја става фолк музиката. Ја бираме новата фолк ѕвезда!

Организатори на ова шоу се ИН продукција и Златко Миладиноски. Шоуто е од ревијален карактер и ќе има 20 наградени учесници со по една кмплетна композиција, а жири комисијата се менува на секои два емисии

Пријавувањето се врши така што на е-маил адресата: [email protected] испраќате видео клип со една строфа од народна песна по ваш избор во придружба на еден инструмент.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!