Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Готвиме, навиваме и уживаме во највкусната „Манџа“ на Канал 5

Готвиме, навиваме и уживаме во највкусната „Манџа“ на Канал 5

27 семејства од цела Македонија избираат по двајца свои претставници преку кои ќе ја бранат семејната гордост.

Вредни, харизматични, борбени, натпреварувачите во кујната на “Манџа”, на лице место ги презентираат домашните специјалитети кои со тек на време примиле фамилијарен белег и станале дел од семејната традиција. Своето претставување го разубавуваат со декоративни елементи од историска или емотивна важност за семејството.

Кој ќе биде победник на неделата, месецот и сезоната, одлучува цела Македонија преку: реномирано жири, самите натпреварувачи и гледачите на емисијата.

Пријавување за учество на 072 208 206 или [email protected]

Гледајте, учествувајте и уживајте во највкусната “МАНЏА”, нова забавна емисија од понеделник до петок во 15.30 часот на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овој викенд се отвора највеселата „Мерак меана“ на Сител

Нова сезона и нови мераклиски дружби. Со најпознатите фолк рефрени во “Мерак меана” повторно ќе …

error: Содржината е заштитена!