Дневни Архиви: 17/10/2021 | 10:14

Секоја вечер, Сител ве носи на магично патување низ Кападокија

Од понеделник до петок во 21.25 часот на Сител телевизија ќе се емитува нова турска драма со наслов “Предавство”. Серија снимена во 2020 и 2021 година, која нè носи на едно магично патување низ Кападокија. Во продолжение запознајте се со приказната на серијата и запознајте ја Кападокија без да плаќате …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!