Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Живот со стил“ нè носи повторно во светот на модата и убавината

„Живот со стил“ нè носи повторно во светот на модата и убавината

Секоја недела во 15.20 часот на Канал 5 телевизија се емитува новата сезона од познатата забавна емисија. Со „Живот со стил” се селиме во светот на модата и убавината. Стилски битки, шопинг на наша сметка, многу забава и корисни совети за градење сопствен имиџ и стил.

Во овој свет секое парче гардероба раскажува приказна и секој детаљ е важен.

  • Можете и вие да бидете дел од ова интересно доживување и да го покажете вашиот стил! Бидете храбри и пријавете се на: [email protected] – порачува тимот на емисијата.

Интересни личности и интересни интервјуа следува и оваа сезона во “Живот со стил” и Елена Стефановска.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!