Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Запознајте ја традицијата на Јапонија преку документарците на Канал 5

Запознајте ја традицијата на Јапонија преку документарците на Канал 5

Привлечноста на Кјото не лежи само во неговите светилишта и храмови или во елеганцијата на градот.
Повеќе од еден милениум, од 794 година, Кјото цветаше како главен град, водејќи се по патот на уметноста, архитектурата и трговијата.

Суштината на јапонската култура е родена во Кјото и е рафинирана и пренесена во модерното време. Јапонскиот квалитет, кој е препознатлив низ целиот свет, влече корени од Кјото и неговата култура на занаетчиство.


„Произведено во Кјото“ ја презентира најдобрата уметност – од традиционално ткаење и кујна до најсовремена роботика – создадена и негувана од мајсторите на Кјото кои знаат вистински квалитет.

Запознајте ги единствените убавини на Јапонија преку документарката “Произведено во Кјото”, секоја сабота во ноќните часови на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | За 200.000 евра хонорар, Цеца блесна на снимањето на „Гранд“

Новата сезона од “Ѕвездите на Гранд” започнува во сабота на 18-ти септември. За помалку од …

error: Содржината е заштитена!