Почетна / Сапуници / Масакр во„Ангели“ на Сител – умираат ли сите пет девојки по пукањето?

Масакр во„Ангели“ на Сител – умираат ли сите пет девојки по пукањето?

Неверојатен завршеток приреди епизодата од турската хит серија “Ангели”, емитувана вчеравечер на Сител.

Верните гледачи на серијата до доцна во ноќта останаа сведоци на страшен момент што никој не го очекуваше, токму тогаш кога навидум сè изгледаше безгрижно и среќно.

Мафијата влезе во станот каде спиеја младите ангели. Пукотници, вресоци и … крај. Сите пет девојки, сите главни јунакињи безживотно лежат на креветот. Секоја од ангелите во локни крв …

Која од нив умира, а која ќе се спаси од монструозниот чин што никој не го очекуваше? Заминуваат ли сите ангели во небесата, по масакрот што заокружи една фаза од серијата?

Останете со “Ангели” секоја вечер во 22.40 часот и дознајте го исходот од она што се случи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и …

error: Содржината е заштитена!