Почетна / Филм / Велики петок на Телма со СФ трилерот „Амнезија“ во 22.15 часот

Велики петок на Телма со СФ трилерот „Амнезија“ во 22.15 часот

Кога Џон Хатон мистериозно ќе се разбуди без да се сеќава на своето минато, но сепак со способност да зборува течно десетици јазици, тој одлучува да започне нов живот.

Години подоцна, тој ќе запознае друг човек кој има слична состојба и ќе дознае дека има уште неколку личности како него, сите со амнезија и со извонредни способности. Со помош на приватен детектив, Џон се трка со времето, пред неговото минато да го уништи него и неговото семејство.

Tимотеј Дејвис, Татјана Али, Матју Сент Патрик во петок, 14 април 2023 на Телма во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!