Почетна / Сапуници / Денес не смее, но порано и во турските серии имало „скокотливи“ сцени

Денес не смее, но порано и во турските серии имало „скокотливи“ сцени

Ако во денешно време, Турската радиодифузна агенција забранува секаков вид на сцени во кои се промовира секс, неверство и вонбрачни врски… очигледно така не било порано.

Во поранешните серии, сосема слободно и нормално можело да се прикаже такво нешто. Па така, во “Kонакот на агата”, емитувана кај нас на Алсат, можело да се види како главниот актер си ја “фаќа” партнерката на доста скокотливо место.

Ова поминало во 2002 година, кога се снимала “Конакот на агата”, а денес би наишло на осуда и прекор од критиката и турската радиодифузна агенција за медиуми и медиумски услуги.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сонгул од „Ангели“: Заради оваа серија, ја откажав дури и дипломската

Ѓокче Јилдиз ја игра бунтовната Сонгул во серијата “Ангели”, која ја гледате на Сител телевизија …

error: Содржината е заштитена!