Почетна / 2020 / August (страна 4)

Месечни Архиви: August 2020

„Бодрумска приказна“, нова семејна викенд драма на Сител телевизија

Во наредните месеци на телевизија Сител секоја сабота и недела во 21.30 часот ќе се емитува турската надсинхронизирана драма “Бодрумска приказна”. Приказна од источниот брег на Белото море за животот на една фамилија, обвиен со мали и големи тајни, кои ќе заживеат со секоја нова случка, во секое утро, секој …

Повеќе »

На другите тв одат премиери – само ТВ 24 со репризи, сега и „Афера“

Психолошката драмска серија “The affair” повторно на ТВ 24, секој викенд во 22.30 часот. Наместо нова серија, ТВ 24 реши повторно да репризира серии ова лето, и тоа се репризираат буквално сите, веќе претходно емитувани. За разлика од ТВ 24, сите останати телевизии емитуваат премиерна програма. За ппотсетување, „Афера“ ги …

Повеќе »

Нов простор на Инстаграм за филмски новости и српски ТВ откритија

Најновите информации и вести за домашните канали во Србија од сега на едно место. Инстаграм профилот на TV PLUS ќе ве информира за сите новости поврзани со домашните емисии, серии но и странски содржини кои ќе се прикажуваат на телевизиите во соседството. Освен TV Plus, ТВ Пакет започнува соработка и …

Повеќе »

Филмски викенд на Телма со аргентински, италијански и ирски продукции

петок (7 јуни 2020), 22.15 часот – “Arthur” (2011) Во овој нов поглед на класичната приказна, Расел Бренд одново ја открива улогата на симпатичниот милијардер Артур Бах, неодговорен шармер а кој, за да не западне во неволи, отсекогаш се потпирал на две нешта: неговото неограничено богатство и добрата интуиција на …

Повеќе »

Кино со автомобили во Велес со DJ Shorty P & DJ Popeye

Поради огромната заинтересираност и посетеност на претходните две проекции, на 09.08.2020 година (недела) со почеток од 19.30 часот на друга и многу поголема локација – паркингот на фабриката Smelt-Ing, организаторите на овој настан Ве повикуваат да бидете дел од еден од најспектакуларните настани ова лето во нашата држава – Drive …

Повеќе »

40 компании ќе добијат поддршка за отворање на е-продавница

Четириесет домашни компанииќе добијат неповратна финансиска и советодавна помош во рамки на јавниот повик од иницијативата „Ecommerce4All” која се реализира од страна на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, со поддршка на Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем. Избраните апликанти ќе добијат помош за отворање на своја е-продавница со …

Повеќе »

Ендер од „Забрането јаболко“ ќе ја гледаме и во нова серија на Сител

Очигледно еден од омилените ликови во последните месеци на македонските гледачи е бескруполозната и опасна фам фатал Ендер од турската сапуница “Забрането јаболко”. 46 годишната турска актерка е позната особено и како пејачка во Турција, а потекнува од музичко семејство кое интерпретира фолк-поп музика. Шевал Шам привлече огромно внимание во …

Повеќе »

ААВМУ: Советот на агенцијата одлучува без какво било влијание

Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги категорично ги отфрла наводите на Здружението на новинари на Македонија дека директорот на Агенцијата, на седницата одржана на 15 јули се обидел да влијае на членовите на Советот, да донесат одлука на штета на телевизите Алсат-М и ТВ Телма. Советот на …

Повеќе »

Изненадување на Телма – ќе се емитува португалска теленовела

Телевизија Телма важи за медиум коj одржува високи стандарди за квалитетна домашна и странска продукција, уште од почетоците на своето постоење. Познати и помалку познати американски и европски филмови и серии се секогаш дел од програмската шема на оваа телевизија, а за љубителите на мелодрамите, често може да се погледне …

Повеќе »

ИНРЕКОМ со благодарница за успешната соработка со ТВ Пакет

“Почитувани, Институтот за развој на електронски комуникации прославува 2 години од основањето. По тој повод, ИНРЕКОМ Ви испраќа благодарница за соработка изминатите две години. Со почит, Стефан Јевтиќ Претседател на ИНРЕКОМ” ТВ Пакет исто истакнува особена чест и задоволство од соработката со ИНРЕКОМ и јавно ја објавува благодарницата добиена од Институтот. И …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!