Дневни Архиви: 21/08/2020 | 14:07

Концерите на Бебек во Охрид и Битола за само 700 посетители од вечер

Жељко Бебек и неговиот бенд пристигнаа во Охрид, каде вечерва со почеток од 22 часот ќе се одржи првиот од двата договорени концерти, во Античкиот театар. Како што сте веќе информирани, концертите се одржуваат според утврдените и одобрени протоколи од Министерството за здравство и онака како што беа организирани концертите …

Повеќе »

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, на летната сцена од Центарот за култура Марко Цепенков ќе биде одржано деветтото издание на Prilep Jazz Weekend фестивалот. Поаѓајќи од мисијата на фестивалот: поддршка на домашната џез продукција и создавање на нова џез публика, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!