Дневни Архиви: 14/08/2020 | 21:17

Авалон е доказ за професионална и одговорна организација

Концертите на Амира Медуњанин во Охрид и во Битола се светол пример за професионална, безбедна и беспрекорна организација на концертите во Македонија, која ја може само најдобрата Авалон продукција. Како што се гледа во приложените слики, концертите на неповторливата кралица на севдахот, Амира Медуњанин на Античкиот театар во Охрид и …

Повеќе »

Видео | Познатата српска трилер серија „Беса“ ексклузивно на Алфа

Познатата српска серија “Беса” доаѓа и во Македонија. Криминалистичката приказна е дело на познатиот британски сценарист Тони Џордан во соработка со тим од локални продуценти, а својата премиера ја имаше на Суперстар каналот во 2018-та година, по што следуваше и национална премиера во Србија во 2019-та година на Прва телевизија. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!