Почетна / 2020 / August (страна 3)

Месечни Архиви: August 2020

Прокопиев на меѓународна конференција „Белградски контрапункт 2020“

стакнатиот македонски писател, критичар и есеист Александар Прокопиев учествуваше во меѓународната конференција „Белградски контрапункт 2020″ насловена „Уметноста и митот денес”, која годинава прв пат беше организирана во онлајн формат, поради пандемијата на Ковид-19. Конференцијата, која беше организирана од страна на Министерството за култура и информирање на Република Србија и Заводот …

Повеќе »

Акционата крими серија „Транспортер“ со Крис Венс сега и на Fox Crime

По Сител и Канал 5, сега познатата акциона серија “Транспортер” и на Фокс Крајм, од понеделник до петок во 23.55 часот, со репризни изданија наредниот ден во 11 часот наутро и 19 часот попладне. Серијата е адаптација на француската трилогија на филмови за транспортерот кој беше толкуван од Jason Statham. …

Повеќе »

Познатиот американски ситком „Сите го сакаат Рејмонд” на Fox Life

“Сите го сакаат Рејмонд” (англиски: Everybody loves Raymond) е американски ситком емитуван на телевизијата CBS од 1996 до 2005. Заедно со Сајнфелд, Пријатели, Фрејзер и други, се смета за еден од најпознатите американски ситкоми. Серијата се врти околу секојдневниот живот на итало-американецот Реј Барон, писател на спортска колумна во весник, …

Повеќе »

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Crime

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Крајм. Епизодите се однесуваат до недела (16 август 2020): ЗЛОСТОРНИЧКИТЕ ИГРИ НА АГАТА КРИСТИ – 2. сезона Термини на емитување : понеделник – петок 06:00 ( премиера ), 14:00 и 04:25 ( …

Повеќе »

Ве потсетуваме на трагичната приказна за „Мојата роднина Чела”

Се сеќавате ли на топплата и тажна приказна за Чела, емитувана одамна на А1 телевизија во утринскиот стандарден термин за теленовели. “Мојата роднина Чела” е венецуелска серија која низ 152 епизоди ни претстави приказна за една неверојатна љубовна магија која постоеше меѓу главните ликови, кои од почетокот до крајот се …

Повеќе »

„Патот до успехот” со потсетување на последното интервју со Бјелица

Во сеќавање на Исидора Бјелица, “Патот до успехот” на ТВ 24 во понеделник (10 август 2020) ве потсетува на нејзиното последно интервју. Насмеана и уникатна, баш онака какошто ќе ја паметиме.  Српската писателка Исидора Бјелица почина минатава недела во Белград на 52 години. Родена е на 10 декември 1967 во …

Повеќе »

Видео | Познатиот латино заводник си го покажа „пакетот” на Инстаграм

Давид Зепеда е познат латиноамерикански актер кој сме го следеле во многу познати теленовели и кај нас. Па така, гледачите можеби се сеќаваат на неговите улоги во сериите “Sortilegio”, “Abismo de pasion”, “La fuerza del destino” и “Soy tu dueña” каде своето тело го промовираше во голем дел од сцените. …

Повеќе »

Масакрот на европските доселеници е тема на новата серија на NG

Нова мини серија на National Geographic секоја недела во 21 часот (по две епизоди). “Barkskins” е базирана на истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс и е добитничка на Полицеровата награда Ени Пру. Историската драма го истражува мистериозниот масакр на европските доселеници во 1690 година во Нова Франција. Имало многу осомничени во …

Повеќе »

Видео | „Последната експедиција” повикува на „Охридско море”

Новиот сингл на „Last Expedition” – „Одиме на Охридско море” е веќе во радискиот етер. Станува збор за четврти сингл на „Експедицијата”, кој го најавува нивниот четврти студиски албум, до крајот на 2020-та. – „Сакале – нејќеле ние полека дојдовме до пола албум. Сингловите ‘Hey Ho’, ‘Срце со себе’ и …

Повеќе »

Deeper underground festival наместо во Охрид, ќе се одржи во Скопје

Историски тешки времиња бараат историски напори, па затоа и Авалон се надева дека новата одлука ќе резултира со навистина историски успешен настан во ова неверојатно тешко време. Од логистички причини: избегнување на гужви, паркинг и можност за 100% спроведување на протоколите, Авалон Продукција заедно со менаџментот и артистите на фестивалот, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!