Дневни Архиви: 03/08/2020 | 21:45

Изненадување на Телма – ќе се емитува португалска теленовела

Телевизија Телма важи за медиум коj одржува високи стандарди за квалитетна домашна и странска продукција, уште од почетоците на своето постоење. Познати и помалку познати американски и европски филмови и серии се секогаш дел од програмската шема на оваа телевизија, а за љубителите на мелодрамите, често може да се погледне …

Повеќе »

ИНРЕКОМ со благодарница за успешната соработка со ТВ Пакет

“Почитувани, Институтот за развој на електронски комуникации прославува 2 години од основањето. По тој повод, ИНРЕКОМ Ви испраќа благодарница за соработка изминатите две години. Со почит, Стефан Јевтиќ Претседател на ИНРЕКОМ” ТВ Пакет исто истакнува особена чест и задоволство од соработката со ИНРЕКОМ и јавно ја објавува благодарницата добиена од Институтот. И …

Повеќе »

Видео | Лила ја запеа нејзината прва песна во дует со млад пејач

– Малечок бев кога оваа песна беше хит! Денес, ја имав таа чест да ја отпеам заедно со мојата драга пријателка  Лила Филиповска ! А наскоро, нешто ново од нас двајца…  – објави младиот и перспективен македонски пејач Филип Пешевски. На социјалните мрежи, тој објави кратко видео каде заедно со …

Повеќе »

И српската емисија „Куќа од срце“ репризно на Алфа во прајмтајм

“Куќа од срце”  репризно од понеделник до петок во 21.10 часот на Алфа телевизија. Oваа емисија има за цел да им помогне на сите оние семејства кои се соочиле со несреќа во животот, па така освен тоа што им го решава станбеното прашање, им помага и дополнителнително материјално. Овој телевизиски …

Повеќе »

И ова лето, Алфа со репризи на српските „Необјавени приказни“

По многупати реприза на оваа емисија, “Необјавени приказни” повторно на националната Алфа. Српските риалити приказни се емитуваат секој работен ден, веднаш бугарската серија “Украден живот” во 20.20 часот. „Необјавени приказни“ е српска емисија прикажувана на Пинк телевизија која што низ повеќе епизоди дава реконструкција на потресни животни приказни. Meѓу нив, …

Повеќе »

Пофалба за ТВ Алфа за новиот модернистички изглед на титлот

По долги години користејќи го титлот со транспарентна позадина во кој одредени букви се јавуваа со различни големини, Алфа телевизија реши да го промени со нов, модернистички и сосема пријатен за гледачкото око. Од сега, телевизија Алфа со нов титл на сериите и филмовите. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Промовирана книгата „Балканскиот етнички феникс“ од Рубин Земон

Две промоции на најновотo издание на издавачката куќа Авант прес, студијата насловена „Балканскиот етнички феникс (Историско-етнографски аспекти за заедницата на Балканските Египќани)” од д-р Рубин Земон се одржаа во Лапидариумот при Музеј куќата на Робевци во Охрид и на Платото пред центарот за култура „Браќа Миладиновци” во Струга. За книгата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!