Дневни Архиви: 26/08/2020 | 18:14

Во продукција на Алфа, стигнуваат македонски народни приказни

Најпознатите македонски народни приказни, прераскажувани од генерација на генерација, се очигледно една од омилените содржини на малите екрани. По МРТ, А1, Сител, Канал 5 и локалните, сега нови интересни епизоди и во продукција на Алфа. Вечните загатки, досетки и итроштини во нови продолженија на Алфа телевизија во новата сезона од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!