Дневни Архиви: 08/08/2020 | 21:40

Ве потсетуваме на трагичната приказна за „Мојата роднина Чела”

Се сеќавате ли на топплата и тажна приказна за Чела, емитувана одамна на А1 телевизија во утринскиот стандарден термин за теленовели. “Мојата роднина Чела” е венецуелска серија која низ 152 епизоди ни претстави приказна за една неверојатна љубовна магија која постоеше меѓу главните ликови, кои од почетокот до крајот се …

Повеќе »

„Патот до успехот” со потсетување на последното интервју со Бјелица

Во сеќавање на Исидора Бјелица, “Патот до успехот” на ТВ 24 во понеделник (10 август 2020) ве потсетува на нејзиното последно интервју. Насмеана и уникатна, баш онака какошто ќе ја паметиме.  Српската писателка Исидора Бјелица почина минатава недела во Белград на 52 години. Родена е на 10 декември 1967 во …

Повеќе »

НАЈНОВО – Нови 200 случаи на заболени од корона вирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 65 – Куманово 14 – Дебар 6 – Штип 21 – Прилеп 3 – Тетово 12 – Струга 5 – Велес 12 – Битола 7 – Охрид 4 – Кавадарци 7 …

Повеќе »

Видео | Познатиот латино заводник си го покажа „пакетот” на Инстаграм

Давид Зепеда е познат латиноамерикански актер кој сме го следеле во многу познати теленовели и кај нас. Па така, гледачите можеби се сеќаваат на неговите улоги во сериите “Sortilegio”, “Abismo de pasion”, “La fuerza del destino” и “Soy tu dueña” каде своето тело го промовираше во голем дел од сцените. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!