Дневни Архиви: 16/08/2020 | 21:58

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на епохалната серија за „Лусесита“

Ве потсетуваме на една дамнешна епохална теленовела емитувана на Скај Нет (Скопје) и локалните телевизии ширум земјава во 2002 година. “Лус Марија” е перуанска историска теленовела која долови дел од минатото во Перу, а за таа екранизација беше заслужна Делиа Фиало, која ја создаде прикзната за Лусесита, девојка од селото …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!